18-08-2017 07:01
Nawigacja
Najnowsze video
Grasuje podpalacz ...
HEMS i transport p...
Wypadek w Szczepan...
Wyjazd alarmowy - ...
WYBUCH kotła Rogóź...
Sprowadzanie śmigł...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 19
Najnowszy użytkownik: Danielceme
ICE
ICE - in case of emergencyObrazy artykułów: icelogo_rgb1.jpg

ICE - to międzynarodowy skrót od angielskiego zwrotu "in case of emergency" - "w nagłym wypadku" zapisane w naszym telefonie komórkowym mogą ułatwić udzielanie pomocy każdemu z nas.

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. Często dla uratowania życia, niezbędny staje się kontakt z krewnym lub inną osobą, która może udzielić informacji dotyczących przewlekłych chorób, przyjmowanych leków lub alergii rannego.JAK TO ZROBIĆ:
W funkcji „Kontakty" naszego telefonu, w polu „Nazwa" lub „Opis" wpisujemy skrót ICE i osobę którą chcemy, aby jako pierwszą poinformowały służby ratownicze o zaistniałym zdarzeniu. Potem wpisujemy numer telefonu kontaktowego do tej osoby np.

ICE siostra
599348713

Jeśli osób takich jest kilka można wpisać w sposób uporządkowany (ICE1, ICE2 ...) kilka takich kontaktów np.:

ICE1 siostra
599348713

ICE2 marek
599348714

Skrót ICE jest znany przez ratowników prawie na całym świecie. Warto pamiętać, że jedyne co trzeba zrobić, to zapisać w swojej liście kontaktów skrót ICE, przy numerze osoby, która może udzielić służbom ratowniczym informacji na nasz temat.

Copyright © 2017